Würth destekli Alman Malı Maha Cihazlar

The Würth Group  dünya çapında bir toptancı olarak vida ve aksesuarları, dübel, kimyasallar, elektronik ve elektromekanik bileşenler, mobilya ve inşaat parçaları, alet, makine, tesisat malzemesi, otomotiv donanım, envanter yönetimi olan şirkettir.

Würth, Adolf Würth (1909-1954) tarafından kuruldu. Künzelsau‘da 1945 yılında vida satışı amacıyla kurulmuştur. 1954 yılında Adolf Würth’ün ölümünden sonra, oğlu Reinhold Würth, annesi Alma Würth ile 19 yaşındayken şirketi devraldı.   Günümüzde Würth Grubu, dünya çapında faaliyet gösteren ve Almanya‘nın en büyük halka açık olmayan şirketlerin biri haline gelmiş ve 65.000 kişi çalışmaktadır. Alman gazetesi Welt‘in yaptığı araştırmaya göre, en büyük 500 şirket listesinde 91. olarak yer almıştır.

1 Ocak 1994 tarihinde, Reinhold Würth yönetimden çekildi ve Würth Danışma Kurulu Başkanı olarak devraldı. 1 Mart 2006 tarihinde, kızı Bettina Würth bu görevi devraldı ve Würth Grubu Denetim Kurulu Başkanı oldu.

27 Ekim 2006 tarihinde, araştırmalarından beş yıl sonra, grup, silikon yerine bakır, indiyum ve selenyum kullanarak, güneş hücrelerinin yeni türleri için Schwäbisch‘de bir üretim tesisi açtı.

Diğer ticaret şirketlerinin aksine, Würth araştırma ve geliştirmelere çok para harcamaktadır. 60 patent ile 2007 yılında bir rekor kırmıştır.[3]