Kartal Ekspertiz Terim Anlamları

Dynobulls Kartal Oto Ekspertiz Olarak Araçla İlgili Terimleri Açıklayarak Sizi Aydınlatmayı Amaçlıyoruz

Rot Balans: (Ayarı) Lastiklerin uzun yola çıkıldığında sağ-sol çekme yapmasını engeller
Baskı Balata: Vites kavramasını sağlayan bir elementtir.
Turbo: Aracın motoruna ayrı bir performans veren parçadır.
Egr: Motor yanma odalarında yanan yakıtın zehirli gaz oranını en aza düşüren, egzost sistemine bağlı olan bir sistemdir.
Enjektör: Yakıt deposundan yakıt pompasının çektiği yakıtı pistonlara düzenli bir şekilde ileten bir sistemdir.
Amortisör: Yol ve araç arasındaki sarsıntıyı minimuma düşüren bir aksamdır.
Erezyon: Amortisörlerin yıpranmasını en aza düşüren bir parçadır.
Şanzuman: Vites dişlilerinin grup halinde toplandığı bir kutudur.
Sibop (Valve): Her araçta sayısı farklı olup (minimum 8v), arabanın yakıt düzenini ve performansını daha yüksek hale getiren parçalardır.
Torsiyon Demiri: Motor ve ön takımı araç üstüne sabitlemeye yarayan demirdir.
Aks: Şanzumandan çıkan gücü tekerleklere ileten bir iletkendir.
Rulman: Akslar ve lastikler arasında dönme sesini azaltan bir bilyedir.
Fren Pedalı: Fren sistemini devreye sokmak için kullandığımız önemli bir mekanizmadır.
Fren Balatası: Fren pedalından yağ ile aldığı basıncı fren disklerine uyguladığı güç ile araçların durmasını sağlayan önemli bir parçadır.
Intercoller Hortumu: Intercoller radyotöründen aldığı soğuk havayı ısınan turbo sistemini soğutmak için ileten hortumdur.
V Kayışı: Aracın krang kasnağından çıkan enerjiyi elektrik olarak aracımıza dağıtan bir kauçuktur.
Ovalite: Aracın sağ ve sola yolda düzenli gitmesini sağlayan bir direksiyon ayarıdır.
Rotil: Direksiyona verdiğimiz hareketleri rahat bir şekilde tekerleklere ileten etkendir.
Viraj Demiri: Aracın viraja daha düzenli ve kontrollü şekilde yol almasını sağlayan demirdir.
Z Rotları: Viraj demiri amortisör arasında bağlı olan viraj destek çubuğudur.
Şarj Dinamosu: Krang kasnağından aldığı kayışlar yardımıyla aracımızda elektrik üreten bir alternatördür.
Volant: Krangtaki güç kaynağını şanzuman yardımıyla tekerleklere ileten iletken bir parçadır.
Marş Dinamosu: Aracın aküsünden aldığı elektriği volant yardımıyla krangı çeviren bir elektronik parçadır.
Stepne Havuzu: Araçtaki 5. yedek lastiğin durduğu bölümdür.
Marşbiyel: Araç kapılarının eşik kısımlarıdır.
Arka Frenler: Fren pedalına bastığımız zaman arka fren sistemi devreye girip, aynı zamanda el freni çektiğimiz zaman yalnızca arka frenler lastiklerimizi kitler.
Direksiyon Pompası: Araçlarda iki tip mevcuttur. Biri yağlı sistem, diğeri elektrikli sistem. Yağlı sistem araç çalıştıktan sonra V kayışının yardımıyla devreye girer ve direksiyonun rahatça dönmesini sağlar. Elektrikli sistem ise kontağı açtıktan sonra devreye girip aracın çalışmasına gerek kalmadan direksiyonun rahat dönmesini sağlar. Elektrikli sistemde aynı zamanda yağ takviyesi ile çalışır.
Isıtma Bujileri: Genellikler dizel yakıt tüketen araçlarda mevcuttur. Isıtma bujileri araç çalışmadan önce enjektör memelerindeki yakıtı ısıtıp aracın daha rahat çalışmasını sağlar. Isıtma Bujileri patlak yada çalışmıyor olan araçlar kış dönemlerinde geç çalışmaya sebep olur.
Su Pompası: Radyatörün içindeki suyu ve motorun içindeki suyu araç çalıştıktan sonra V kayışının yardımıyla araç çalıştıktan sonra devamlı devir daim yapıp, motorun iç kısmındaki suyu radyatöre ileterek soğumasını sağlar.
Termostat: Araç belli bir derece ısındıktan sonra araç soğutma sıvısı termostata baskı uygulayarak soğutma fanına komut vererek, soğutma sıvısının (suyun) soğuması için fanı devreye sokar. (+88-105 derece)
Klima Komprasör: Klimayı açtıktan sonra devreye girip, klima sisteminin içindeki gazı hızlı bir şekilde klima peteklerinden devir daim yapmasını sağlar.
Fren Pompası: Araç çalıştıktan sonra westenhouse(fren hava deposu) belli bir miktarda havaya ihtiyacı olduğu için fren pompası, westenhouse(fren hava deposu) ihtiyacı olduğu kadar hava ile fren pedalının sertleşmesini sağlar.
A.B.S Beyni: Aracın fren sisteminde en önemli faktör olup, ani frenlerde aracın kızaklayıp kaymasını engeller.  4 teker fren sistemi bağımsız çalışıp aynı zamanda kışın daha kolay fren yapıp durmamızı sağlar.
Hava Filtresi: Aracın motorunun belli bir miktarda havaya ihtiyacı olduğu için bu havayı dışarıdan temin ettiği havayı hava tankında temizleyip motorun daha temiz bir havayla çalışmasını sağlar.

 

Kartal-Soğanlık Oto Ekspertiz 0 532 654 05 79 / 0 216 451 89 80 https://aracekspertiz.net/ dynobullsotoexpertiz@gmail.com Büyük Araç 200 TL, Küçük Araç 150 TL A'dan Z'ye Oto Ekspertiz

ETİKETLER: kartal oto ekspertiz, soğanlık oto ekspertiz, kartal oto expertiz, soğanlık oto expertiz, ekpertiz, tuzla oto ekspertiz, küçük yalı oto ekspertiz, içmeler oto ekspertiz, kaynarca oto ekspertiz, kadir has oto ekspertiz, ünalan oto ekspertiz, göztepe oto ekspertiz, tersane oto ekspertiz, cevizli oto ekspertiz, yakacık ekspertiz, uğur mumcu ekspertiz, maltepe ekspertiz, bostancı ekspertiz, expertiz, ekspertiz raporu, ekspertiz nedir, ekspertiz nerede yapılır, en yakın ekspertiz, neden ekspertiz yaptırmalıyım, 2. el oto, 2. el otomobil, 2. el araç, 2. el araç almak, 2. el alım satım, hasar kaydı, araç sigortası, hurda araç, pert araç, araç almak, araç satmak, en ucuz ekspertiz, en hızlı ekspertiz, en güvenilir ekspertiz, araç kontrolü, 2. el araç almak istiyorum, ekspertiz nerede yaptırılır, ekspertiz zorunlu mudur, en ayrıntılı ekspertiz, oto rapor, kasko, kaporta ekspertiz, şase ekspertiz, kaza ekspertiz, airbag ekspertizi, trafik kazası ekspertizi, tampon ekspertizi, raporlu oto ekspertiz, jet oto ekspertiz, yeni oto ekspertiz, dyno oto ekspertiz, kartal oto pazarı, açık oto pazarı, sibop ekspertizi, fsm oto ekspertiz, alt mekanik kontrol ekspertizi, dış ekspertiz, iç ekspertiz, motor ekspertizi, şanzıman ekspertizi, süspansiyon ekspertizi, yanal kayma ekspertizi, Audi Oto Ekspertiz, Bmw Oto Ekspertiz, Chevrolet Oto Ekspertiz, Citroen Oto Ekspertiz, Dacia Oto Ekspertiz, Suzuki Oto Ekspertiz, Fiat Oto Ekspertiz, Ford Oto Ekspertiz, Honda Oto Ekspertiz, Hyundai Oto Ekspertiz, Kia Oto Ekspertiz, Mazda Oto Ekspertiz, Mercedes Benz Oto Ekspertiz, Nissan Oto Ekspertiz, Opel Oto Ekspertiz, Peugeot Oto Ekspertiz, Renault Oto Ekspertiz, Seat Oto Ekspertiz, Skoda Oto Ekspertiz, Toyota Oto Ekspertiz, Volkswagen Oto Ekspertiz, Volvo Oto Ekspertiz